Książki na swoim miejscu

Chociaż dzisiaj wnętrza raczej urządzane są w stylu minimalistycznym to jednak są takie rozwiązania, które wszędzie znajdą zastosowanie. Musimy przecież w naszym domu znaleźć chociażby miejsce na książki.

Zamiast meblościanki

Popularne niegdyś meblościanki dawno już odeszły do lamusa i od tego czasu pojawia się pytanie co zrobić z rzeczami, które przecież trzeba gdzieś umieścić. Tym bardziej, gdy ktoś ma na przykład małe mieszkanie i nie może sobie pozwolić na szastanie wolnym miejscem. Tak jest na przykład z książkami. Jeżeli ktoś ma większą ich ilość to potrzebuje godnego dla nich miejsca, całe szczęście nie brakuje dzisiaj ciekawych pomysłów i rozwiązań.

Oryginalne pomysły na wagę złota

Regały na książki mogą być nawet centralnym punktem pomieszczenia. Nowoczesne aranżacje wnętrz również nie pomijają tej kwestii. I tak książki mogą znaleźć się nad wejściem, wzdłuż futryny i nad drzwiami. Mogą być to pojedyncze półki, które będą rozmieszczone na różnych ścianach i na różnych wysokościach. W wielu wypadkach wykorzystuje się na przykład stare drewniane skrzynki lub inne elementy z odzysku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajmowały one nawet całą ścianę, bo przecież nie od dziś wiadomo, że jest to też wspaniały element dekoracyjny, zwłaszcza gdy są zadbane.

Możesz zrobić to sam

 

Jedno jest pewne, książek nie można wyrzucać i jeżeli zbierze nam się ich większa ilość to po prostu będzie to pretekst, aby nieco zmienić aranżacje wnętrz w domu i znaleźć dla nich odpowiednie miejsce.