Czy Twój dom przemawia do włamywacza?

drzwi zewnętrzne mogą wiele powiedzieć o Twoim domu, mogą być miejscem, w którym możesz zaprezentować swój osobisty styl, stworzyć przyjazną atmosferę dla gości, a nawet popisać się przed sąsiadami. Ale czy wiesz, że Twoje drzwi zewnętrzne i sposób, w jaki są prezentowane, mogą również przemawiać do kryminalistów?
Wygląd frontu Twojego domu może sprawić, że włamywacz przyjdzie na miejsce i zwróci na siebie uwagę, czyniąc z Ciebie następny cel….

Czego więc szukają? Przyjrzyjmy się kilku kluczowym punktom.

1. Dom, który rzuca się w oczy

Domy mogą się wyróżniać z wielu powodów, niezależnie od tego, czy chodzi o dekorację przedniego trawnika bogatymi ornamentami i ekskluzywnym samochodem stojącym na podjeździe, czy też dom wygląda na zarośnięty i zaniedbany. Sprawdź https://www.drzwdrewnianezewnetrzne.pl/. Możesz przyciągnąć niechcianą uwagę, jeśli front domu wygląda na zbyt przesadzony, ponieważ zakładają, że wnętrze jest w równym stopniu wyposażone w drogie przedmioty, ale także, jeśli dom wygląda źle utrzymany, zobaczą możliwość łatwego włamania się do możliwie niezamieszkałej nieruchomości.

2. Łatwy dostęp

Idealną sytuacją dla włamywacza jest po prostu przejście przez drzwi zewnętrzne i zabranie wszystkiego, co tylko zechce.

Chociaż może się wydawać, że drzwi zewnętrzne nie sprawiają takiego wrażenia, brak widocznych zamków, systemu alarmowego lub innych środków bezpieczeństwa może okazać się problemem. Pozostawienie otwartych okien często sprawia wrażenie łatwo dostępnej drogi do wejścia i wyjścia, dlatego upewnij się, że okna są zamknięte i zabezpieczone, gdy nie ma Cię w domu.

3. Osłona widoku

Najgorszym wrogiem włamywacza jest sąsiad, więc jeśli masz alternatywne wejścia do domu, takie jak tylne drzwi, które nie mają widocznych zamków bezpieczeństwa, to znacznie ułatwia to ich pracę. To samo dotyczy krajobrazu, który według Ciebie oferuje większą prywatność – te wysokie żywopłoty wokół przodu ogrodu mogą powstrzymać sąsiadów przed podglądaniem, ale również daje włamywaczom wspaniałe miejsce do ukrycia się i skradania się do domu, nie będąc widocznym.

4. Oznaki, że jesteś daleko


Jeśli wybierasz się na wakacje, istnieje kilka technik, których możesz użyć, aby sprawić wrażenie, że jesteś jeszcze w domu. Umieszczenie oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego na włączniku czasowym może sprawić, że będzie on wyglądał jak zamieszkały dom, nawet jeśli żaluzje są zamknięte, i możesz zaoferować sąsiadom podjazd jako miejsce parkingowe, aby wyglądało to tak, jakby ludzie przychodzili i wychodzili z domu. Przeczytaj pełną informację tutaj https://www.kupujemydrzwi.com.pl/drzwi-zewnetrzne-drewniane-co-o-tobie-mowia-twoje-drzwi-zewnetrzne-drewniane/. Drzwi zewnętrzne mogą być jednak ogromnym problemem – jeśli masz przeszklone drzwi zewnętrzne, można zobaczyć listy i inne pocztę spiętrzające się po wewnętrznej stronie. Więc jeśli Twoje drzwi posiadają panele szklane, podaj klucz rodzinie, znajomym lub sąsiadowi i poproś ich o odbieranie poczty co kilka dni.
Wpływ wybranych drzwi zewnętrznych oraz zamków na bezpieczeństwo domu może być ogromny, więc upewnij się, że weźmiesz to pod uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych i skontaktuj się z nami w razie jakichkolwiek pytań!