Co warto wiedzieć zanim wypożyczysz auto?

Wypożyczalnia samochodów to firma świadcząca usługi wypożyczenia samochodu na określony czas. Wbrew panującym opinio nie musi to być droga usługa, a daje znacznie więcej pożytku, dla osób podróżujących niż w przypadku korzystania z komunikacji miejskiej.

Brak zbędnych formalności

Chcąc wypożyczyć samochód w Szczecinie nie trzeba nastawiać się na ogrom formalności związanych z realizacją usługi. W większości przypadków wystarczy jedynie dowód osobisty, czy prawo jazdy. Sam proces wyboru samochodu i otrzymania kluczyków jest bardzo sprawny i nie stwarza większych problemów.

Limit kilometrów

Coraz więcej wypożyczalni samochodów w mieście Szczecin znosi limit kilometrów, jaki można wykonać w czasie doby. Dzięki temu korzystający z pojazdu ma większą swobodę w podróżowaniu i nie musi dokładnie planować każdego kursu z myślą o przekroczeniu limitu i uiszczeniu dodatkowej opłaty. Jednak przed wypożyczeniem auta, warto o tę kwestię dopytać.

Cena maleje wraz z wydłużeniem okresu wypożyczenia

Wypożyczalnia samochodów zaoferuje niższe stawki dobowe, przy wynajmie auta na dłuższy czas. Zatem wypożyczanie samochodu na dłużej będzie bardziej opłacalne. Koszty można rozłożyć także na kilka osób jeśli podróżuje się w niedużej grupie. łączny koszty takiego wynajmu może okazać się wiele tańszy niż w przypadku korzystania z komunikacji autobusowej, taksówek czy kolei. Niektóre wypożyczalnie przygotowują specjalne bonusy, polegające np. na zaoferowaniu dodatkowego dnia użytkowania samochodu za darmo, jeśli zdecydujemy się wynająć auto na określony czas, np. tydzień.

Podróżowanie za granicę

Nie jest pewne, czy wypożyczalnia oferuje możliwość wyjazdu za granicę kraju. Jeżeli w planach jest wyjazd poza granicę, należy poinformować o tym fakcie wypożyczalnię i dowiedzieć się czy istnieje taka możliwość. Łamanie warunków umowy może skutkować dodatkowym obciążeniem finansowym, którego chcielibyśmy uniknąć.

Dodatkowe opłaty

Wypożyczalnie stosują dodatkowe opłaty za np. ponadstandardowe wyposażenie pojazdu jak foteliki dla dzieci czy nawigacja GPS. O dostępność tego wyposażenia i jego cenę należy zapytać przed podpisaniem umowy wynajmu.

Pozostaw auto w innym punkcie

Wypożyczając samochód w sieci wypożyczalni mamy możliwość pozostawienia samochodu w innym miejscu niż punkt wypożyczenia. Jest to szczególnie wygodna w przypadku kiedy korzystamy z lotniska czy dworca centralnego i potrzebujemy przedostać się w inny rejon dużego miasta.