5 największych błędów w księgowości popełnianych przez małe przedsiębiorstwa.

Jako właściciel firmy, naturalną rzeczą jest chęć samodzielnego nadzorowania każdego aspektu działalności. Ale nawet najzdolniejsi właściciele firm popełniają błędy, szczególnie jeśli chodzi o księgowość. Nie ma wątpliwości, że utrzymywanie dokładnych danych finansowych jest podstawowym elementem dobrego prowadzenia biznesu. Zaczerpnięto z https://www.biuro-rr.pl/. Świadomość najpowszechniejszych błędów księgowych może uchronić Cię przed chybionymi finansami, niepotrzebnym stresem i potencjalnymi karami.

Oto najważniejsze błędy księgowe popełniane przez małe firmy:

Wyrzucanie „drobnych” wpływów gotówkowych.

Niewielkie ilości szybko się sumują. Chociaż US może nie wymagać poniesienia wydatków o wartości poniżej 75 USD, pomaga on w prowadzeniu tych rejestrów w przypadku ważnych spraw, takich jak budżetowanie, ubieganie się o ulgi podatkowe i śledzenie ogólnego przepływu środków pieniężnych. Dobrze jest również przechowywać dokumentację w przypadku audytu.

Nieutrzymywanie odrębności finansów osobistych i firmowych.

Łączenie finansów osobistych i biznesowych może stać się nieco kłopotliwe. Upewniając się, że masz różne konta dla zakupów osobistych i wydatków biznesowych utrzymuj rzeczy jasne i prawidłowo podzielone na segmenty. Więcej o tym na stronie https://www.rachunkowo.com.pl/ksiegowosc-w-studiu-jogi-co-chcesz-wiedziec/. Utrzymanie oddzielnych finansów może również obniżyć rzeczywiste koszty operacyjne, więc nie jesteś w cieniu o tym, jak działa Twoja firma. Co więcej, znacznie ułatwia to ustalenie momentu, w którym podatek się toczy, ponieważ masz jasny obraz tego, które wydatki podlegają odliczeniu.

Nie tworzysz kopii zapasowych plików.

Prowadzenie rejestrów i tworzenie kopii zapasowych plików jest sprawą najwyższej wagi.

Chociaż przechowywanie w chmurze jest wygodne i bezpieczne, upewnij się, że poprosiłeś księgowego, aby regularnie pobierał wyciągi bankowe, raporty biznesowe i inne krytyczne dokumenty.

W ten sposób będziesz na bieżąco z audytami i posiadasz wszystkie swoje informacje w przypadku awarii technologii lub kont online.

Nieprawidłowe klasyfikowanie pracowników.

Czy posiadasz personel zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy, personel zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy, zespół pracowników kontraktowych, czy też kombinację tych wszystkich form? Współpracuj z księgowym, aby zrozumieć różnice pomiędzy pracownikami, dzięki czemu Twoja firma będzie przestrzegać przepisów i unikniesz niewłaściwego naliczania podatków.

Przyjmowanie wszystkiego na siebie.


Bardzo niewielu właścicieli małych przedsiębiorstw to samowystarczalni eksperci finansowi. W tym samym duchu, myślenie, że oprogramowanie i technologia mogą zrekompensować brak wiedzy księgowej jest powszechnym nieporozumieniem. Zacznij od oprogramowania i uświadomienie sobie ogromnej wiedzy, może jeszcze bardziej cofnąć się z zarządzaniem własnymi księgami. Pozostawienie tego doświadczonemu księgowemu, który jest przeszkolony w danej branży, może pozwolić Ci na uzyskanie o wiele większej przejrzystości w zakresie wyników biznesowych. Pamiętaj, aby zadawać właściwe pytania, gdy szukasz odpowiedniego księgowego również dla swojej firmy.