Dietetyk – pomoc w walce z wagą

Wielu ludzi z nadwagą skarży się na brak odpowiedniego wsparcia w walce ze zbędnymi kilogramami. I rzeczywiście, wystarczy wspomnieć w gronie rodziny czy znajomych, że jest się na diecie i natychmiast zaczną podsuwać nam kaloryczne przekąski, sugerując że raz na jakiś czas ich zjedzenie nie szkodzi. Dlatego tak ważne jest otrzymanie odpowiedniego wsparcia od specjalisty.

Taką osobą może być dietetyk. Jego pomoc jest bardzo ważna i nie ogranicza się tylko do ułożenia odpowiedniej diety. Profesjonalista udzieli także niezbędnego wsparcia psychicznego i pokaże, jak przełamać własne słabości. Najważniejszą zaletą diety ułożonej przez dietetyka jest to, że nie jest to żadna głodówka, tylko zdrowe, racjonalne odżywianie. Klient musi zrozumieć, że tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych może przybliżyć go do sukcesu.

W sieci można znaleźć wiele porad, jak szybko schudnąć – nawet kilkanaście kilogramów w ciągu jednego miesiąca. Te wszystkie artykuły nie wspominają jednak, że tak szybko utracona waga bardzo często powraca pod postacią efektu jo jo. Zalecane przez profesjonalistów tempo chudnięcia nie przekracza pięciu kilogramów miesięcznie. Tylko powolne, systematyczne chudnięcie jest zdrowe dla naszego organizmu i nie naraża go na wyniszczenie.

Warto wspomnieć, że mity o wysokich kosztach wizyt u dietetyka można włożyć między bajki. Sama wizyta nie kosztuje wiele, a przy układaniu jadłospisu lekarz z pewnością weźmie pod uwagę nasze możliwości finansowe i upodobania żywieniowe.

Rzeczą, której zdecydowanie należy unikać przy walce o zdrową sylwetkę, jest podjadanie. Najczęściej sięgamy wtedy po niezdrowe przekąski, zawierające spore ilości tłuszczów i soli. Dla naszego organizmu nie ma nic gorszego, bowiem takie posiłki nie stanowią dla niego żadnej większej wartości. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest przejście na dietę latem, kiedy na ryneczku aż roi się od różnokolorowych warzyw i owoców. Te możemy zajadać prawie bez ograniczeń i na pewno wyjdzie nam to na zdrowie!

Podsumowując, dobra dieta zaczyna się w głowie. Osoba chcąca schudnąć zrozumieć, że tylko przejście na stałe na zdrowe odżywienie i podjęcie aktywności fizycznej gwarantuje zadowalające rezultaty i stratę wagi.